Vydáte se na začátku naší cesty do mlžných hor, za gorilami a jinými primáty a strávíte 2. noc na okraji Národního parku Queen Elizabeth. Zažijete neuvěřitelně silný zážitek, a to přímé setkání s horskými gorilami v Ugandě. Při svém gorilím výstupu se projdete krásnou džunglí a strávíte hodinu s gorilami v mlžných horách. Po tomto nádherném zážitku opustíme hory a strávíme druhou noc na okraji národního parku Queen Elizabeth, kde je možnost narazit na slony podél cesty. Po návštěvě goril přeletíme společně do Mombasy a vydáme se společně na další část naší cesty. Safari začne na Tsavu West v hornatých částech Tsava. Tam kde má domov Leopard a v nížinách nosorožec. Projedeme oázu Mzima Springs s prochátkou okolo jezírek s hrochy a krokodýli a pochodíme si po lávové řece, Shetani Lava. Zde už uvidíme vzdálené Kilimandžáro a vydáme se na cestu k hoře. Přejedeme planiny a skrze farmy země Masajů a dostaneme se k Amboseli. Zde budeme mít vyjížďky v okolí jezera a po planinách savany. Navštívíme Masaje a budeme ohromeni velikostí hory. Pak už vyrazíme směrem k pobřeží a poslední zastávkou bude Tsavo East, Království Slona Afrického. Projedeme území lvů a gepardů. Okolo řeky navštívíme hrochy, pokocháme se krajinou a vyrazíme zpět na pobřeží do Watamu. Zde pak bude ubytování v hotelu Turtle Bay s All Inclusive na odpočinek na

Stručný itinerář

 1. den: – Přílet na letiště Entebbe a transfer do hotelu

 2. den: – Přejezd do národního parku Bwindi Impenetrable

 3. den: – Gorilla trekking day- Bwindi Impenetrable National Park

 4. den: – Transfer zpět do Entebbe a přelet do Mombasy – přejezd a ubytování v Voi Wilde life lodge

 5. den: – Brzy ráno po snídani odjezd do Tsava West a překročení hranice parku.
                 Safari v parku – Ngulia Lodge

 6. den: – Po snídani odjezd na Mzima Springs, Shetani Lava a přejezd do Amboseli
                 Kilima Camp Amboseli. Vyjížďky po parku a návštěva Masajů.

 7. den: – Průjezd ranním parkem a návrat na snídani. Odjezd do Tsava East na oběd.
                 Voi Safari Lodge. Safari v oblasti napajedel.

 8. den: – Po snídani až do oběda průjezd parkem, oběd  u řeky a odjezd do Watamu
                 Ubytování na hotelu a odpočinek.

9. – 11. den: –  odpočinek a Relax na plážích Watamu.

12. den: – Odjezd na letistě a odlet zpět do ČR


Nyní k samotnému Safari.
Zasílám Vám celkový itinerář, jak by celá cesta probíhala.
CENA ZAHRNUJE: Letenku z Prahy do Nairobi a zpět, přesun z letiště v Nairobi do Amboseli se snídaní, ubytování na safari v Kilima Camp 2 noci, Ngulia Lodge 1 noc, Voi Safari Lodge 1 noc – to vše plná penze – první den oběd a konec oběd, přeprava z Tsavo East do Watamu na hotel Turtle Bay Beach s all inclusive 5 nocí, přesun na letiště v Malindi, letenka Malindi – Nairobi, přesun do hotelu na odpočinek a pauzu před odletem v Nairobi a následný přesun na letiště na Náš odlet, neomezené množství balené vody ve voze během safari, výlet na Gede Ruiny komplet.

CENA NEZAHRNUJE: Keňská vstupní víza 52USD, která bych elektronicky udělal pro každého z Vás, při dodání všech potřebných informací, extra nápoje na lodžích (esspresso, coca cola, pivo, alkoholické nápoje, apod.), spropitné pro řidiče ( nepovinné, ale pokud jste spokojení, dává se cca 5€ za osobu a den na konci safari. )

1. den: Odlet z Prahy s jedním přestupem do Nairobi.

2. den Přílet do Nairobi brzy ráno a následná vstupní a pasová kontrola, setkání s našimi řidiči a semnou – průvodcem. Odjezd směrem na Masi land a snídaně pocestě ve slušné reatauraci. Příjezd do Amboseli kolem poledne a ubytování v Kilima Camp Amboseli s krásnou zahradou a baazénem. Po ubytování oběd s vyhlídkou na Kilimajaro. Lodge leží vedle Brány a přechodu pro sloby. Odpolední výjezd do parku okolo jezera. Večer návrat a večeře.

3. den: Velmi brzy ráno odjezd do národního parku Amboseli – za stády obrů, lvů i ostatních krás. Amboseli patří k jedněm z nejmenších národních parků zde v Keni, ale díky jezeru a následně při vysichání vzniklým bahnitým mokřadům, napájeným spádovou vodou z Kilimanjara je královstvím pro velká zvířata jako jsou sloni a buvoli a hroši. V parku je také velká smečka hyen a jsou zde také často vidět gepardi a lvi. V poledne návrat do kempu na oběd – po obědě odpočinek a další výprava do parku. Poté na večer návrat a večeře – Kilima Camp Amboseli

4. den: Po snídani rozlučka s Kilimandžárem a přejezd z Amboseli do národního parku Tsavo West – kde jako první navštívíme lávovou vyschlou řeku Shetani Lava a poté se vydáme na nejkrásnější místo v parku, k pramenům řeky Mzima, které tvoří nádhernou oázu v tomto kopcovitém prostředí. Zde je pěší procházka a pozorování jezírek s hrochy i krokodýli. Příjezd do Ngulia Lodge kolem oběda. Ubytování a oběd. Po obědě odpočinek a výjezd do nosorožčí obory. Večeře a po večeři pozorování leopardů jak chodí pít k velkému napajedlu hned u restaurace. Zde během celého dne chodí pít sloni, buvoli a jiná zvířata.  

5. den: Brzy ráno snídaně a odjezd na projížďku Tsavem West po hornatých vršcích okolo napajedel. Tsavo West je domovem pro leopardy a setkání s touto koočkou patří k nejkrásnějším okamžikům na safari. Velmi často Leopardi loví z výšky, z korun stromů, nebo menších útesů skal, a právě proto je tato část Tsava jeho teritoriem. Po průjezdu Tsavem West se dostaneme po krátkém přejezdu (cca 10km) po dálnici do Tsava East a pokračujeme jízdu parkem až do Voi Safari Lodge na oběd. Po obědě je čas na bazén a možnost pozorování velkého napajedla, které se nachází hned pod Lodží a má podzemní observatoř určenou ke kochání se z pohledu na vše co příjde pít. Následují opět odpolední projížďky po parku okolo napajedel, ale hlavně pojedeme do země lvů a lvích smeček. Leopardích plání a stád všeho co Vás při slově Safari napadne. Park Tsavo East je domovem mnoha druhů volně žijící zvěře savany. Zebry, Antilopy, Gazely, Žirafy, Sloni, menší i větší dravci. Je to nádherná podívaná.

6. den: Po snídani Už na posledy vjedeme parkem směrem k moři. Část cesty je ještě parkem Tsavo East a je posledním našim dnem na safari. Napajedla a okolí řeky Galana Vás uchvátí. Po výjezdu z parku Následuje oběd a pak odjezd na Hotel Turtle Bay Beach Club. Po cestě budeme projíždět venkovskou krajinou plnou kopečků, údolí, políček, malých vesnic a stád dobytka. Okolo 16.h přijedeme na jednu z nejkrásnějších afrických pláží Watamu Beach. Ubytování v hotelu Turtle Bay Beach Club 3*+ s pobytem All Inclusive. Koupání a odpočinek u moře.

7. den: Odpočinek u moře a prohlídka městečka Watamu. Pláže dlouhé 14km vás nadchnou svým bílým pískem, tyrkysovou barvou moře a pohodou, kterou tu cítíte na každém kroku, můžete zde lenošit, půjčit si Paddle board, kajak, kolo, nebo Kite surf. Hotel Turtle Bay má nádhernou palmovou zahradu a klidovou zónu, kde můžete v pohodě relaxovat. Pobyt All Inclusive.

8. den: Odpočinek u moře. Pobyt All Inclusive.

9. den: Odpočinek u moře. Pobyt All Inclusive. – Odpolední návštěva Ztraceného městečka Gede a krmení opiček. Návštěva jednoho z nejstarších Svahilských měst a procházka jeho ruin usazených v Arabuko Sokoke pralese. Zde je mnoho tlup opic, které, když máte banány se promění na nejlepší kamarády. Pak si Vás už nevšímají, jsou to malé úplatné potvůrky, ale zažijeme mnoho legrace.

10. den: Odpočinek u moře. Pobyt All Inclusive.

11. den: Odpočinek u moře. Pobyt All Inclusive. Odjezd na letiště Malindi, vzdálené cca 30 min jízdy ve 4 hodiny odpoledne a přelet s transferem na hotel v Nairobi.

12. den: Transfer na letiště a ranní odlet do ČR kde přistanete v odpoledních hodinách.