Snem opravdového safari je velká pětka: slon, buvol, nosorožec, lev a leopard 
Tuto Expedici pořádáme 23.09.2023 – 03.10.2023 s odletem z Vídně – minimální počet 12 osob – 3 vozy

Metou safari je vždy takzvaná velká pětka. Tvoří ji slon, nosorožec, lev, levhart a buvol. Sloni a buvoli jsou k vidění skoro vždy a příliš vzácní nejsou ani lvi. Jen v některých rezervacích narazíte na nosorožce a velkou vzácností je levhart. Nepohybuje se ve smečkách, loví většinou sám a neproducíruje se širým krajem jako lví rodiny.
Abyste zahlédli všechny příslušníky velké pětky, musíte mít poměrně hodně štěstí, nebo v divočině strávit několik dní a navštívit více rezervací, nebo v těch velkých více míst.
My Vám nabízíme sedmidenní výlet na fotolov této VELKÉ PĚTKY.

BIG FIVE SAFARI

DEN 1.  – Přílet do Nairobi ubytování King Fisher Nest a aklimatizace. 

DEN 2.  – Setkání s našim řidičem a program v Giraffe parku a Sheldrick parku. Krmení žiraf a focení v záchranné stanici se slůňaty. Návštěva muzea Karen Blixen. Oběd v Carnivore restaurantu /odpolední procházka po městě.

             Safari – plná penze.

DEN 3.  –  Brzo ráno odjezd do Amboseli. Příjezd na oběd už NP Amboseli ubytování Kilima Camp – odpolední projížďky. Okolí jezera Amboseli.

DEN 4.  – Po snídani odjezd na Mzima Springs a Shetani Lava, příjezd NP Tsavo West do Ngulia lodge, odpolední projížďky a nosorožčí obora. Večerní sledování Leoparda.

DEN5.  – Přejezd do tsava East a ubytování ve VOI Safari Lodge, oběd a odpolední projížďky. Večeře.

DEN6.  – Po snídani odjezd přes NP Tsavo směrem k pobřeží, po cestě oběd a odpolední ubytování v Turtle Bay Watamu – All inclusicve

DEN 6 – 9. Watamu – odpočinek + možnost výletů v okolí Watamu

DEN 10. – odjezd do Malindi na letiště a přelet do Nairobi, nebo přejezd do Mombasy a přejezd rychlovlakem do Nairobi

Všude po celou dobu Vás provádí náš CZ průvodce a postará se o SIM karty, tak, abyste po přistání byli online, odvezeme Vás na hotel, zajistíme vše na ubytování při příjezdech na lodge,  až po opětovný doprovod na letiště poslední den.

Cena komplet je 1890€ / 45.400Kč os vč. všech poplatků, stravy, vstupů, ubytování, transferů, safari, prostě komplet vč. přepravy do Nairobi poslední den a českého průvodce.

Cena zahrnuje: Přepravu v Keni z letiště na hotel v Nairobi, večeři, snídani, dále pak ubytování na safari v nadstandardních lodžích a kempech min. 4* s plnou penzí, vstupy do všech navštívených parků, plavba po jezeře Naivasha, kompletní přeprava minivanem SAFARI s řidičem max. 4osoby ve voze, AJ / CZ průvodce, neomezeně balenou vodu ve voze, pojištění osob, majetku při havárii, ubytování v hotelu s All inclusive ve Watamu, Turtle Bay Beach, přeprava poslední den do Nairobi na letiště, WiFi ve voze, výlet do městečka Watamu s průvodcem.

Extra platba: letenka, vízum 50USD, extra platba nápojů na safari při ubytování, zpropitné, kapesné, dle potřeby.

Cena: 1890€ / 45.400Kč