Půldenní výlet k ruinám Gede začíná přímo v míste Vašeho ubytování, kde Vás vyzvedne řidič s česky mluvícím průvodcem.
Cesta do areálu Gede trvá max. 20 minut z Watamu a pak si už můžete vychutnat ničím nerušenou prohlídku ruin města, nacházejících se přímo v neporušené přírodě pralesa Arabuko-Sokoke. Ukážeme Vám město, které vzniklo ve 13. století. Toto město bylo centrem dění na pobřeží Indického oceánu, bylo dobýváno a obsazováno po mnohá staletí, bylo okouzlujícím místem severně od Mombasy a nakonec bylo opuštěno a na několik staletí ztraceno. Gede bylo vystavěno celé z korálového kamene, mělo vlastní kanalizaci, koupelny, vodovodní síť a i čistírnu slané vody.
Ukážeme Vám místo, ze kterého africké kmeny a ostatní obchodníci z různých částí Evropy i Asie dělali obchody s celým světem.
Ukážeme Vám místo, které koncem 16. století z nevysvětlitelných důvodů zaniklo a  bylo zapomenuto.
Po celou dobu prohlídky Vás budou provázet malé, velmi přátelské opičky, kočkodani zelení, kteří se sem tam vynoří zpoza stromu a budou zdáli zvědavě pozorovat každý Váš pohyb.
Po prohlídce máte možnost nakoupit drobné suvenýry a osvěžit se čerstvým kokosem v malém místním krámku.
V areálu Gede můžete navštívit i motýlí a hadí farmu za extra příplatek.
Výlet pro Vás končí příjezdem do místa Vašeho ubytování.
Vzhledem na malou vzdálenost od Watamu nebo Malindi jsou tyto výlety plánovány podle požadavků hostů v dopoledních nebo odpoledních hodinách a to každý den.

CENA: 35€ /os       25€/ dítě do 12 let

!POZOR AKCE! Jako jedni z mála nabízíme spojení Gede a Marafy do jednoho půldenního výletu. Po cestě zastávka v Malindi na nákupy suvenýrů. Nyní za akční cenu.

Cena tohoto spojeného výletu je 65€/osoba